תמונה
תמסחים

קול כותב - סדנה לכתיבת שירה

"כתיבה כרוכה כנראה בחשיכה, בדחף להיכנס אל החשיכה, ואם יתמזל המזל אפשר להאיר את החשיכה ולהחזיר ממנה דבר מה בחזרה החוצה אל האור."

מרגרט אטווד

סדנת כתיבה חווייתית בהנחיית רוני פינקרפלד, הנה קבוצה שקמה בשנת 2020 וממשיכה עד היום. הסדנה כוללת מפגשים ייחודיים בקבוצה אינטימית, המניעים כוחות יצירתיים ומטפחים את הרובד האישי-אמנותי בחיי היומיום של המשתתפים. בסדנה מובאים טקסטים להשראה (בעיקר של משוררים בני זמננו) לצד מגוון רחב של תרגילים יצירתיים ומהנים לכתיבה בסגנונות שונים בדגש על כתיבת שירים. המשתתפים בסדנה זוכים לשתף מפירות כתיבתם ולהקשיב ליצירותיהם של חבריהם לקבוצה, דבר המעניק השראה הדדית, חווית בטחון וקירבה. לרוב כל סדנה נמשכת כ-10 מפגשים, ואין צורך בניסיון קודם בכתיבה.

המשתתפות.ים מתנסים.ות בכתיבת שירה במגוון סיגנונות, כגון: הייקו, פנטום, אקו פואטיקה, סונטה ועוד, וכן בכתיבה חופשית, כתיבה אינטואיטיבית (כתיבת רצף) ועוד.

בסיום כל מחזור מודפסת חוברת שירה הכוללת מבחר משירי המשתתפים.ות. החוברת הנה בעריכתה של רוני פינקרפלד, והאיור על הכריכה של אמן.ית מהסטודיו לאמנות פלסטית.

תמסחים2

תמסחים 3

הכירו את המנחים
Profile picture for user Roni
מנחה בסדנת כתיבה "קול כותב"
רוני פינקרפלד
מנחה בסדנת כתיבה "קול כותב"
רוני פינקרפלד
משוררת ועורכת. מתגוררת בהרדוף שבעמק יזרעאל. אמא לשתיים. אוהבת מילים. ואנשים.
עוסקת בניהול אמנותי וליווי תהליכי כתיבה אישיים, וכן בעבודה עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים. מנחה סדנאות חוויתיות לכתיבה ופיתוח היצירתיות, עם זיקה לעבודה במסגרות שיקומיות וטיפוח המפגש עם כוחות הריפוי הטמונים בכתיבה.
בוגרת סדנאות כתיבה של "הליקון" ו"סלון הפזמון". שיריה פורסמו בכתבי עת שונים (מאזניים, המוסך, הליקון, צריף ועוד) ובמגוון אנתולוגיות, העוסקות ברובן ביצירה נשית ('את לא נולדת אשה' בעריכת ריקי כהן, ועוד), חלקם הולחנו.
בכנפיים, רוני מנחה את סדנת השירה 'קול כותב'.